Mis On Moodulmajad ja Miks Nad Head On?

Mis on Moodulmaja?

Teisisõnu on tegemist ruumelement hoonega, kus põrand, seinad ja lagi on juba tootjatehases kokku monteeritud. Valmis tehtud elemendid tuuakse objektile või krundile veoautodega ning kohapeal monteeritakse need uuesti kokku juba vundamendi peale tervikehitiseks.

Moodulmajana on võimalik ehitada nii eramaja, kui ka mitmekordseid kortermaju või büroosi. Olenevalt hoone suurusest võib see koosneda ühest või mitmes elemendist.

Mis on juba tehases tehtud?

Tavaliselt on tehases juba paigaldatud uksed ja aknad. Esiteks säästetakse sellega kõvasti aega objekti lõpetamisel ja samuti ei pea ootama, kuni ukse- või aknatootja oma toodangu valmis saab ning objektile – sellega elimineeritakse ka see, et mõni toode on vale mõõduga. Kogu maja elektri- vee- ja kanalisatsioonisüsteemid on välja ehitatud ning nendega lisavaeva enam nägema ei pea. Hoones on olemas ka kõik elementaarsed sanitaarseadmed nagu näiteks WC potid ja kraanikausid. Kogu element on seest vastavalt kliendi soovile viimistletud ning puudub vajadus teha maalritöid. Soovi korral on võimalik lasta tehases paigalada ka köök ja ka kogu muu sisustus.

Miks eelistada moodulmaju?

Kuna kogu toodang on valmistatud tehases, kus on kontrollitud temperatuur ja niiskuse tase, siis võib kindel olla, et ilmastikust tingitud probleemid ei kerki esile.

Paljude inimeste jaoks on tänapäeval väga oluline ajaline factor – moodulmaja on võimalik vundamendile püsti panna kõigest mõne päevaga, mis võrreldes tavalise maja ehitusega on kordades kiirem.

Kui ehitada maja, siis on selge, et vaja on inimesi kes tööd teeks – moodulmaja puhul aga see faktor viiakse nullilähedaseks ning see omakorda toob kaasa ka soodsama hinna.

Tegemist on ka äärmiselt energiasäästlike majadega, kuna vastavalt seadustele ei ole lubatud toota maju, mille soojapidavus nõuded ei vasta reglemendile. Minu enda lemmik võimalus on see, et väga lihtsalt on võimalik kõiki parameetreid ja paigutusi muuta. Näiteks, kui peaks tekkima soov enda üleliigne tuba muuta saunaks, siis selline võimalus on olemas ning toob endaga kaasa väga väikese muudatuse projektis. Samuti on võimalik tellimuse käigus näiteks suurendada terassi pindala või lasta teha autole varikatus.

Moodulmaja Kasutusalad

Moodulmajade kõige populaarsem kasutusala on eramajad ja väiksemad kortermajad.

Viimasel ajal, eriti Skandinaavias, on inimesed pööranud moodulmaja usku nende ehitusaja tõttu. Keegi ei soovi oma maja ehitamist oodata pool aastat või lausa aasta – kui suur raha on kulutatud, siis sooviksid ka kohe näha tulemust ja sisse kolida.

Küll on aga moodulamajade puhul ka teine väga oluline kasutusala, mis tihti jääb märkamata. Nimelt kasutatakse moodulmaju väga palju ajutiste ehitistena. Näiteks kasutatakse neid erinevatel ehitusobjektidel objekti kontorite eesmärgil. Kuna ehitused võtavad tavaliste majade ja hoonete puhul pikalt aega, siis objekti meeskond peab viibima, kuskil lähedal, kus on ka internetiühendus ja arvutid, et kontrollida erinevaid ehitusega seotud aspekte.

Peale objekti lõppu on võimalik moodulmajad uuesti lahti võtta ning uuele objektile viia. Seega võib tõdeda, et suure ehitusfirma jaoks on tegemist ühekordse investeeringuga, mis loob meeskonnale hea kliimaga koha, kus tööd teha ning väldib töötajatele alla normide töökeskkonda.

Moodulmaja Kvaliteet

Kuna kõik ettevõtted, kes soovivad toota moodulmaju peavad läbima põhjaliku kontrolli, siis võib olla kindel, et tegemist on kvaliteetse toodanguga. Ehitusplatsil ehitatud majaga ei ole võimalik kvaliteeti võrrelda, sest näiteks väga niisketes oludes võib juhtuda, et ehitusmaterjalid või maja karkass saavad niiskust ning põhjustavad hiljem hallitust ning maja eluiga võib väheneda.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *